Обов'язкове Страхування цивільно-правової відповідальності власників транспортних засобів
автогражданка полис   доставка осаго   скидки автогражданка   автогражданка акции
АвтоЦивілка
(44) 360-83-39
     
ГОЛОВНА СПІВПРАЦЯ КАЛЬКУЛЯТОР ЗАМОВИТИ ПОЛІС ФОРУМ КОНТАКТИ РУС.

Як правило, співробітники ДПС починають свою роботу з складання схеми події. При цьому важливо, щоб після зіткнення всі сліди пошкодження автомобілів і «вещдоки» були збережені на місці події. Крім того, необхідно проконтролювати, щоб їх внесли до описової частини схеми ДТП. Облиште описи схеми ДТП слід приділити особлива увага, оскільки саме на цей документ спиратимуться працівники ДПС і експерти-автотехникі, складаючи протокол і ухвалюючи рішення про винність водія в тому, що відбувся. Як правило, співробітники ДПС починають свою роботу з складання схеми події. При цьому важливо, щоб після зіткнення всі сліди пошкодження автомобілів і «вещдоки» були збережені на місці події. Крім того, необхідно проконтролювати, щоб їх внесли до описової частини схеми ДТП. Облиште описи схеми ДТП слід приділити особлива увага, оскільки саме на цей документ спиратимуться працівники ДПС і експерти-автотехникі, складаючи протокол і ухвалюючи рішення про винність водія в тому, що відбувся.
«Підстава»!
Дуже часто на дорогах виникають спеціально підготовлені аварійні ситуації - професіонали автомобільних «подстав» хочуть вирішити питання на місці і запрацювати від $200 до $2000. Вони звинувачують другого учасника ДТП і вимагають негайної компенсації. У таких ситуаціях необхідно не реагувати на погрози і відразу викликати представників ДПС і страхового агента. Тоді майстри дорожніх махінацій зазвичай говорять, що у них претензій вже немає, і поспішають ретируватися.
Опис, протокол - найголовніший документ
Найважливіший документ при ДТП - протокол. До його складання необхідно підійти дуже відповідально, оскільки від того, наскільки коректно він складений, залежить майбутнє рішення суду і можливість стягнення збитку. У протоколі зазвичай указують: дату і місце складання, ФІО того, хто його складав, відомості про учасників ДТП, суть правопорушення, прізвища і адреси свідків і потерпілих, якщо вони є, а також пояснення порушника. У разі завдання матеріального збитку - пошкодження автомобілів, його також потрібно зафіксувати в протоколі. Не дивлячись на те, що протокол -- це основний документ, яким керується суд, ухвалюючи рішення про наявність/відсутність в діях водія порушення ПДД, він найчастіше є констатацією суб'єктивної думки працівника ДАІ. Тому якщо водій не згоден з висновками, зафіксованими в протоколі, і упевнений в своїй правоті, він має повне має рацію відмовитися від підписання протоколу. Втім, краще не відмовлятися, а в графі для пояснень викласти свою точку зору. За підсумками спілкування з інспектором необхідно отримати копію протоколу розбору аварії - для надання її в страхову компанію. З місця події краще виїжджати після від'їзду міліції. Іноді співробітники ДАІ можуть ставити в провину учасникам ДТП алкогольне сп'яніння. Але контроль тверезості повинен проводитися тільки в медичній установі, а протокол медичного огляду - оформлятися лікарем там же в лікарні і підписуватися водієм. Дуже важливо знати: коли в результаті ДТП є жертви, навіть якщо інспектори не вимагають пройти алкогольну експертизу, необхідно зробити це самостійно, щоб забезпечити себе від можливих звинувачень.
Що пишуть в протоколі
Протокол заповнюється з двох боків. Зворотна сторона листа, на яку водій може не звернути уваги, дуже важлива. Вона повинна містити власноручно записаний водієм аналіз того, що відбувся і визнання (або невизнання) їм своєї провини. Може трапитися, що водій, не знаючи про важливість заповнення іншої сторони листа, ознайомився тільки з частиною документа і підписав тільки її. Це дає можливість додати з іншого боку будь-які неіснуючі визнання і значно погіршити положення того, що підписав протокол. Протокол підписується працівником міліції і особою, що зробила правопорушення. За наявності свідків і що постраждали протокол повинен бути підписаний і ними. Юрист Дмитро Василенко відзначає, що протокол може бути підписаний водієм послідовно двічі. Вперше - для підтвердження ознайомлення його із ст. 63 Конституції України (право не надавати свідчень проти самого себе) і ст. 268 КОАП. «Якщо вас не ознайомили з вказаними правами, що часто відбувається на практиці, потрібно відзначити це в графі «По суті порушення пояснюю», яка заповнюється водієм. Удруге водій ставить свій підпис поряд з підписом працівника ДАІ, що склав протокол», - пояснює Дмитро Василенко. Водій має право відмовитися від підписання протоколу, письмово виклавши мотиви своєї відмови. В цьому випадку в документі робиться відповідний запис. Втім, краще не відмовлятися від підписання протоколу, а в графі для пояснень викласти свою точку зору. Якщо аргументи водія не вміщаються у відведену для цього графу, він може продовжити на окремому бланку «Пояснення», який буде прикладений до протоколу. Співробітник ДАІ не «втратить» його, оскільки в протоколі робиться відмітка про додаток до нього даного бланка. Якщо водієві важко чітко і послідовно викласти свої пояснення відразу на місці ДТП, він може в графі для пояснень зробити такий запис: «З обставинами, викладеними в протоколі, не згоден, свої пояснення представлю пізнішим окремо». В цьому випадку буде можливість більш аргументовано і грамотно викласти суть того, що відбувся.
Важливо
Потрапивши в ДТП, важливо зберігати холоднокровність. Насамперед треба викликати міліцію, страховиків і, якщо необхідно, швидку допомогу. Потім - записати координати свідків, сфотографувати місце аварії (хоч би на камерафон) і чекати співробітників ДАІ. Розмовляти з ними слід спокійно, незаповнений протокол або інші «порожні» документи у жодному випадку не підписувати.
По матеріалах: autosite.com.ua
Автоцивилка Киев Автоцивилка со скидкой и доставкой Страховка ГО Страхование авто Доставка автоцивилки Доставка ГО Доставка полиса в Киеве Автострахование калькулятор Купить ОСАГО Киев ОСАГО со скидкой Автогражданка Киев Стоимость страхования авто Самая дешевая автогражданка Автогражданка дешево Страховка на микроавтобус Страховка на автомобиль Страховка на грузовой авто АВТОЦИВИЛКА Автоцивилка Киев